1. Dzisiaj przeżywamy XII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Chrześcijanie to najbardziej prześladowana na świecie grupa z powodu wiary. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Republice Środkowej Afryki. Poprzez dar modlitwy w ich intencji wypełnijmy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. Chrześcijanie w Republice Środkowej Afryki stanowią większość jej mieszkańców. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, głównie związane są z głodem, który dotyka większości populacji kraju. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju i bieda zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców wewnątrz kraju i poza jego granicami. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci, które często stają się ofiarami handlu ludźmi i niewolniczej pracy. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), wspierają Państwo potrzebujących chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. SMS-y mogą być wysyłane w okresie od 1.11.2020 do 31.03.2021. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata, niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie.

2. Według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w kościele w Lusinie i w Piekarach po 15 osób na mszy a w kościele w Udaninie 42 osoby do 29 listopada. Od 30 listopada wracamy do liczby jaka była wcześniej, czyli w kościele w Lusinie i w Piekarach po 30 osób na mszy a w kościele w Udaninie 90 osób.

3. Dziękuję wszystkim, którzy przez ostatni tydzień uczestniczyli w modlitwie Różaniec do granic nieba w kościele czy przez internet. Przypominam, że dodatkowa msza św., kiedy obowiązuje czerwona strefa, jest w sobotę w kościele w Lusinie o godz. 17:00. Ponadto msza św. niedzielna począwszy od dzisiaj będzie transmitowana przez internet z kościoła w Lusinie o godz. 10:30. "Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec!".

4. Kandydaci do bierzmowania winni posiadać katechizm, który będzie służył im przez trzy lata w ramach przygotowania. Jeżeli ktoś nie posiada tego katechizmu pt. Youcat (żółta okładka), to jest możliwość sprowadzenia go. Koszt 30 zł. Proszę dzisiaj zgłaszać chęć zakupu w zakrystii lub telefonicznie.

5. Sprzątanie kościoła: Udanin: Sylwia Fleszar, Ewa Śliwińska, Małgorzata Pudełek. Ofiara na kościół: Halina Pudełek, Wiesław Kluska. Lusina: Beata Wierzbicka, Maria Zator, Katarzyna Cygan. Ofiara na kościół: Adam Wierzbicki, Iwona Zator. Piekary: Agnieszka Zdun.