1. Tydzień temu w XII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM zebrane do puszki zostało 650 zł i przesłane na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. Piekary. Wczoraj został zainstalowany kolejny element odnowionego ołtarza głównego. Serdecznie dziękuję za pomoc w montażu Łukasz i Krzysztof Lechman, Janusz Strzelecki, Robert Kaproń, Andrzej Szczur. Całkowity koszt 25.510, 20 zł. Dotacja z UM wyniosła 25.000 zł. Kolejny etap to konserwacja antepedium, które zostało już zdemontowane i zawiezione do pracowni. Koszt to 15.000 zł, lecz na to jeszcze nie mamy dotacji. Staramy się, lecz gdybyśmy nie otrzymali dotacji, to należałoby pokryć ze zbiórki od parafian. I w ten sposób mielibyśmy cały ołtarz główny odnowiony. Pozostaje jeszcze ambona, ale na nią potrzebna jest dotacja, gdyż będzie to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podziękowania dla wykonawcy Marcina Furykiewicza z Wrocławia i Jerzego Baniaka, który sporządził całą dokumentację formalną i wystarał się o dotację.

3. W czasie trwania czerwonej strefy proszę o zgłaszanie się osób młodych w ramach wolontariatu, które chciałyby pomóc załatwić jakąś sprawę na zewnątrz, może zrobić zakupy dla osób starszych, które mają obawę zarażenia się chorobą a nie mają kogo poprosić i pozostały same. Takie osoby starsze proszę, aby się zgłaszały (lub żyjące i będące na kwarantannie) na plebanię w celu uzyskania pomocy. Przy tym też ostrzegam przed fałszywymi ludźmi oferującymi pomoc, którzy potrafią nawet wyłudzać pieniądze lub okradać domy (informacja od Policji). Osoba potrzebująca będzie poinformowana kto konkretnie przyjdzie pomóc, aby mieć pewność rzetelności pomocy.

4. W ramach przygotowania do bierzmowania i I Komunii św. proszę sprawdzać informacje na stronie internetowej parafii www.piekary.parafia.info.pl. Wkrótce pojawią się tam zadania, które należy wykonać.

5. Sprzątanie kościoła: Udanin: Anna Gawlak-Skomra, Marzena Gruba, Karolina Młynarczyk. Ofiara na kościół: Halina Mikła, Maria Gawlak, Stanisława Krupska. Lusina: Maria Pruciak, Małgorzata Fleszar, Beata Pyrdziak. Ofiara na kościół: Adam Katanowski, Antonina Olejnik. Piekary: Barbara Wąsik.