1. Dziękuję serdecznie za przygotowanie i zaangażowanie się w uczestnictwo mszy św. w intencji Akcji Katolickiej a także za całoroczną współpracę na czele z prezesem Bogdanem Mikłą.

2. Jeszcze do końca listopada możemy uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego). Odpust w listopadzie można uzyskać 8 razy (raz dziennie). Dusze czyśćcowe bardzo czekają na tę modlitwę.

3. Za tydzień rozpoczyna się Adwent czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Codziennie będą odprawiane Roraty. W sprzedaży dla dzieci jest czasopismo „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł a w nim szereg materiałów do lepszego przeżycia Adwentu wraz z płytą pieśni religijnych. Proszę zgłaszać zamówienie, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii posiadały w czasie czerwonej strefy tę formę przygotowania.

4. W I niedzielę Adwentu za tydzień zostaną poświęcone opłatki. Tegoroczne ofiary z opłatków będą przeznaczone na remont komina na plebanii, który niebezpiecznie osiadł i uległ pęknięciu przez co obecnie dym dostaje się do wewnątrz domu przez szczeliny. Niestety na plebanię nie ma żadnych dotacji remontowych, aby można było pokryć remont, dlatego proszę w tym roku szczególnie o ofiary pieniężne z myślą na ten cel, nie wspominając już o dachu, z którego każda większa wichura systematycznie wyrywa po kilka dachówek tworząc coraz większe ubytki.

5. Przypominam o akcji pomocowej dla osób starszych do której zgłosiło się już 10 wolontariuszy chętnych pomóc. Można się zgłaszać na plebanię w celu uzyskania pomocy w sprawach, które wymagają kontaktu na zewnątrz w sklepie czy jakimś urzędzie. Pamiętajmy, że trwamy w czerwonej strefie i należy zachować wszelkie przepisane środki ostrożności o których informują nas media.

6. Przypominam też, że w ramach przygotowania do bierzmowania i I Komunii św. na stronie internetowej parafii www.piekary.parafia.info.pl są zadania do wykonania przez kandydatów. Proszę też co jakiś czas zaglądać na stronę, gdyż będą się tam ukazywać nowe informacje. W czasie trwania czerwonej strefy spotkania w kościele są zawieszone.

7. Sprzątanie kościoła: Udanin: Grażyna Kulpińska, Bronisława Fedorczak, Agnieszka Wiącek. Lusina: Maria Wierzbicka, Maria Cygan, Maria Robert. Ofiara na kościół: Krystyna i Stanisława Zimnowoda. Piekary: Bogusława Sypko.