1. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki. Ofiary pieniężne zgodnie z zapowiedzią ofiary pieniężne będą przeznaczone na remont komina na plebanii. Proszę AK o pomoc w dystrybucji opłatków w poszczególnych miejscowościach oraz po mszach św. w kościele.

2. 8 grudnia będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tym dniem związany jest odpust i zawierzenie MB oraz poświęcenie cudownych medalików wg objawień św. Katarzyny Laboure. Obietnica MB dana św. Katarzynie, to: „Wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeżeli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we Mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę. Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką MB”. O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i polecanymi Tobie. Jest możliwość sprowadzenia medalików dla chętnych, których to interesuje i się zgłoszą. Szczególnie zachęcam dzieci i młodzież przygotowujących się do sakramentów I Komunii Św. i bierzmowania.

3. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Za tydzień I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.

4. Lusina. W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju, członkowie rady parafialnej informują, że nie będą wchodzić do domów w celu przyjmowania zaległych i bieżących opłat na remont kościoła w Lusinie. Kwoty zaległych i bieżących wpłat można wpłacić na rachunek parafialny 46 9589 0003 0396 1681 2000 0040 BS/Środa Śląska Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela w Piekarach lub u następujących osób: Fleszar Lidia, Lusina 46, Szczepanowska Bożena, Lusina 74, Baran Helena, Lusina 6 albo dostarczyć w grudniowe niedziele do kościoła do p. Mariana Winiarskiego w kopercie, wpisując swoje nazwisko i imię z dopiskiem „na remont kościoła. Należy też uiścić zaległe opłaty za utrzymanie grobów na cmentarzu. Dziękuję Pozdrawiam! Krzysztof Dziurla

5. Sprzątanie kościoła: Udanin: Zofia Rudnik, Krystyna i Agnieszka Pawłowska. Lusina: Ewa Robert, Anna i Ewelina Farynowska. Ofiara na kościół: Maria Gucwa. Piekary: Aneta Sypko.