Apel Biskupa Świdnickiego z związku

z „Dniem solidarności z Chorwacją”

W ostatnich dniach docierały do nas informacje na temat ofiar najsilniejszego od 140 lat w Chorwacji trzęsienia ziemi, które w dniach 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia 2021 r. nawiedziło ten kraj. Setki osób zostało rannych, tysiące pozbawione dachu nad głową. Straty materialne szacowane są na miliony dolarów. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.

Podejmując apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jako wspólnota diecezjalna włączymy się [za tydzień] 24 stycznia w modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi oraz w zbiórkę [do puszek] na rzecz poszkodowanych. Dziękuję za zrozumienie i wrażliwość wobec sytuacji naszych braci i sióstr, którzy znaleźli się w potrzebie. + Marek Mendyk, Biskup Świdnicki

1. Jutro rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do przyszłego poniedziałku.

2. W ramach Roku św. Józefa, aby uzyskać odpust zupełny jutro w kościele w Piekarach po mszy św. o godz. 17:00 zostanie odmówiony różaniec.

3. Dla kandydatów do I Komunii Św. i bierzmowania są dostępne zadania na stronie internetowej parafii. Proszę o ich wykonanie i przesłanie zadań do 2 lutego.

4. Sprzątanie kościoła: Udanin: Ewa Korgól, Wiesława Smoleń, Ewa Kowalczyk. Ofiara na kościół: Zdzisława Molendowska-Poprawa. Bartoszówek: Leokadia i Anna Trela, Maciej Woch. Ofiara na kościół: Katarzyna Woch i Barbara. Piekary: Wanda Strzelecka.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny