1. Od 19 marca, w Uroczystość św. Józefa, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Zakończy się on w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, który z ustanowienia św. Jana Pawła II jest obchodzony w całym Kościele jako Dzień Świętości Życia. Dla tych, którym drogie jest życie i cenią je jako dar od Boga mogą podjąć się duchowej adopcji, która trwa od 25 marca przez 9 miesięcy i kończy się w dzień Bożego Narodzenia. Szczególnie ważna jest to inicjatywa, kiedy dostrzega się zagrożenie życia ludzkiego od momentu poczęcia.

2. Możliwość uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych jest za pośrednictwem Telewizji Polskiej na kanale 3 (TVP3). Dzieci i młodzież, będą miały możliwość uczestniczenia w rekolekcjach w ramach zajęć szkolnych od jutra do środy. Natomiast dla dorosłych rekolekcje będą dostępne dniach od piątku do niedzieli codziennie o godz. 20:30 również na kanale TVP3. Na koniec w Niedzielę Palmową będzie adoracja NS w godzinach od 16:00 do 18:00. Przy wyjściu z kościoła jest kartka, na którą można zdeklarować się po 30 minut w jakiej godzinie będzie mogła dana osoba/rodzina adorować. Nie udało nam się w związku z akcją papieską 24 godziny dla Pana, to może na dwie godziny adoracji w czasie rekolekcji będzie ciągłość osób, które się deklarują. Spowiedzi zbiorowej nie będzie. Jednakże codziennie tam, gdzie jest msza św. będzie możliwość wyspowiadania się przed mszą św. Jeżeli ktoś chce skorzystać ze spowiedzi u innego księdza, musi indywidualnie sobie podjechać do parafii obok, gdyż księża spowiadają u siebie. W sprawie Triduum Paschalnego jeszcze nie ma komunikatów. Być może pojawią się w tym tygodniu, to wówczas ogłoszę jaki będzie porządek nabożeństw i w jakim kościele.

3. Za Tydzień Niedziela Palmowa. Proszę o zgłoszenie się osób chętnych do przeczytania Męki Pańskiej podczas mszy św.

4. Osoby chętne do pomocy w badaniu psychologicznym komunikacji małżeńskiej proszone są o wzięcie do domu i wypełnienie anonimowych testów i za tydzień zwrot ich na stolik. Są wersje testów dedykowane dla żony i męża. Wyniki testów będą użyte w pracy psychologicznej badające jakość komunikacji związku małżeńskiego.

5. Udanin. Proszę o składki na kolejny etap remontu ściany zachodniej kościoła. Wpłaty można dokonywać do p. Grażyny Teleszko lub bezpośrednio na konto parafialne o numerze 25 9589 0003 0396 1681 2000 0030

6. Lusina. Ponownie proszę o zgłoszenie się osoby chętnej do współpracy z Radą Parafialną osoby z Bartoszówka, która będzie reprezentować tamtejszych parafian.

7. Sprzątanie kościoła: Udanin: Joanna Widyma, Wanda Fusiek, Lucyna Papież, Tamara Tomaszewska. Ofiara na kościół: Kazimiera Torończak. Bartoszówek: Lucyna Kuszaj, Bogumiła Wachowska, Maria Gniecka. Ofiara na kościół: Jadwiga Sałek, Jarze Tyrała. Piekary: Czesława Gądek.