1. W czwartek przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. W kościele w Piekarach po mszy o 17:00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Zachęcam dzieci do sypania kwiatków. Przypominam szczególnie dzieciom przygotowującym się do I Komunii tym które już przystąpiły a także kandydatom do bierzmowania, że w czerwcu są codziennie odmawiane w kościołach Litanie do NSPJ.

W piątek 11 czerwca br. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, wraz z pasterzami i wiernymi Kościoła w Polsce, Episkopat Polski dokona odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Pragnieniem pasterzy Kościoła w Polsce jest, aby tego dnia, ten sam gest powtórzyli duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce, zgodnie z postanowieniem zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu. Również w naszej parafii zostanie odnowiony Akt w kościele w Udaninie. Zapraszam wszystkie rodziny pragnące poświęcić siebie, swoje dzieci, wnuki NSPJ.

2. Niestety z braku minimum chętnych pielgrzymka na Jasną Górę została odwołana. Osoby, które wpłaciły pieniądze proszę o odebranie zwrotu.

3. Ciągle trwa zbieranie podpisów pod projektem zmiany Dnia Ojca na 19 marca w uroczystość św. Józefa. Listy są wyłożone przy wejściu do kościoła.

4. Lusina. Trwa remont odwodnienia wokół kościoła. Proszę o wyjątkową ostrożność na terenie kościelnym. Dziękuję Piotrowi Szajdzie za skoszenie trawy na cmenatrzu.

5. Zapowiedź przedmałżeńska.

Kamil P. Lach z Lasku i Jolanta S. Chytto z Kostomłotów.

Aleksandra Wilk z Udanina i Kamil Nowacki z Pieszyc.

6. Sprzątanie kościoła. Udanin: Agnieszka Kruk, Sylwia Gołaś, Małgorzata Madej Gałdyś. Ofiara na kościół: Kazimiera Gołaś. Lusina: Chałupińska Teresa, Kaczmarek Bożena, Bratkowska Renata. Piekary: Barbara Hołodniuk.