1. W Kościele dzisiaj obchodzony jest 107. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY. Z Orędzia na ten dzień papieża Franciszka czytamy: „Wierni katolicy są wezwani do zaangażowania się, każdy rozpoczynając od wspólnoty, w której żyje, na rzecz tego, aby Kościół stawał się coraz bardziej inkluzywny, kontynuując misję powierzoną przez Jezusa Chrystusa apostołom: „Idźcie i głoście: «Bliskie już jest królestwo niebieskie»”.

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce – jak co roku - odbywa się statystyczne liczenie wiernych na mszach św. obecnych i przyjmujących Komunię Świętą.

3. Od Piątku rozpoczyna się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Proszę, aby rodziny chrześcijańskie zaangażowały w tą modlitwę dzieci i młodzież szczególnie te przygotowujące się do sakramentów świętych. W niedzielę proszę róże różańcowe, aby przed mszą św. odmówiły różaniec.

W najbliższą sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a w niedzielę nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

4. 2 października odbędzie się coroczne diecezjalne spotkanie Róż różańcowych w sanktuarium w bardzie. Niestety po raz trzeci już w tym roku zapowiadana pielgrzymka musi być odwołana z braku chętnych nawet na minimalny skład autobusowy. W lipcu nie udała się pielgrzymka na Jasną Górę, w sierpniu do Wadowic i Krakowa i teraz w październiku do Barda. Jeszcze tak niskiego poziomu praktykowania swojej religijności nie obserwowaliśmy zarówno wśród dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych a nawet członków Róż różańcowych, żeby nie zebrać nawet minimalnego składu na wyjazd.

5. LUSINA. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lusiny na wspólną modlitwę (różaniec, msza św.), które poprowadzi proboszcz w Przemyślanach (Ukraina) do której należy miejscowość Ciemierzyńce. Po mszy św. ks. Piotr Smolka zaprezentuje zdjęcia z Ciemierzyniec i opowie o codziennym życiu w parafii. Zorganizujemy również zbiórkę pieniężną na rzecz remontu tamtejszego kościoła.

6. Sprzątanie kościoła.

Udanin: Elżbieta Sztymer, Jolanta Wargacka, Radosz Halina. Ofiara na kościół: Mieczysław Gruba, Marianna Piwowarska, Irena Zarzycka, Lucjanna Wargacka, Teresa Zakowicz.

Lusina: Dorota i Patrycja Ciarkowska, Teresa Bator.

Piekary: Dorota Prochera.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny