1.       Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Misyjnego taca w całości przeznaczona jest na Dapieskie Dzieła Misyjne.

2.       Z okazji Dnia Papieskiego tydzień temu zostały środki pieniężne i przekazane na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom. Za tydzień przeżywać będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pt. "Pakistan - przerwać milczenie" i przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

3.       Przy wyjściu z kościoła dostępne są kartki na wypominki i deklaracje opiekuna grobu. Przypominam o wnoszeniu opłaty za groby: pojedynczy 20 zł, podwójny 40 zł, potrójny 60 zł.

4.       Niestety nikt nie zgłosił się z dzieci, młodzieży do stworzenia róży różańcowej. Ponawiam apel o zapisy. Przybywa kandydatów na ministrantów. Już mamy ich ośmiu (Lusina - 4, Piekary - 4). Spotkania formacyjne - kurs prowadzony jest w każdy wtorek po mszyś. w kościele w Lusinie. Proszę rodziców o zorganizowanie przyjazdu dzieci. Zachęcam do zapisywania się innych chłopców.

5.       Udanin. Proszę o zgłoszenie się osób do pomocy w sprzątaniu terenu cmentarza.

6.       Lusina. Dziękuję piętnastu osobom, które przyszły posprzątać teren cmentarza i teren przykościelny. Została wykoszona trawa, zebrane liście. Panowe z rady parafialnej będą zbierali środki na remont kościoła za miesiąc październik w dolnej części Lusiny. Zbiórka w środę od godz. 17:00. Planowane jest uporządkowanie drzewostanu na cmentarzu z wycinką spróchniałych drzew i korektą korony drzew.

7.       Prosimy o pomoc. Sabina Latosińska ma 23 lata. Mieszka w Różanie, parafia Konary. Od trzech i pół lat walczy z ciężką chorobą. Lek, o który długo się staraliśmy, a roczne leczenie kosztuje 3 miliony złotych niestety nie zadziałał. Żeby Sabina cieszyła się życiem potrzebny jest przeszczep szpiku kostnego. To jedyna szansa na przeżycie. W dniu 28 października (niedziela) w Budziszowie Wielkim w Szkole Podstawowej od godziny 11 do 18 będzie prowadzona akcja, na której można się rejestrować jako dawca szpiku kostnego. Do rejestracji będzie potrzebne jedynie dowód osobisty i chęć pomocy. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do dawstwa szpiku kostnego, chętnie opowiemy, jak wygląda cała procedura. Zapraszamy wszystkich do rejestracji, a jeżeli macie jakieś pytania i wątpliwości zapraszamy na rozmowę, przy kawie i cieście spróbujemy odpowiedzieć na każde z waszych pytań. Być może ktoś z was jest genetycznym bliźniakiem Sabiny. Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie.

8.       Sprzątanie kościoła: Udanin: Bożena Osińska, Halina Sokołowska, Stanisława Kistella. Piekary – Jadwiga Marcjan. Lusina – Urszula Młynarczyk, Magdalena Rasała, Anna Żoch.