1. Komunikat z Świdnickiej Kurii Biskupiej. Drodzy Diecezjanie, bieżący rok to czas naszego dziękczynienia za XV lat istnienia diecezji świdnickiej. Jej pierwszym Pasterzem, ustanowionym przez św. Jana Pawła II został JE ks. bp Ignacy Dec. Biskup Świdnicki, który jest naszym Ojcem i Bratem, nie tylko świętuje w tym roku 15. rocznicę sakry biskupiej, ale jednocześnie obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. W najbliższą sobotę, 22 VI czerwca br., o godz.11.00 w świdnickiej katedrze dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Św. dziękując Bogu za dar powołania. To święto naszego Pasterza niech stanie się dla nas, dla duszpasterzy i wszystkich diecezjan świętem i okazją do otoczenia modlitwą i ludzką życzliwością naszego Księdza Biskupa, któremu zostało przez 15 laty powierzone niełatwe i odpowiedzialne zadanie budowania od podstaw najmłodszej polskiej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego Księdza Biskupa wszystkich kapłanów i wiernych świeckich. Niech nasza liczna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej wdzięczności i uznania dla tak gorliwie przez Księdza Biskupa pełnionej posługi pasterskiej.  Biskup Ignacy zwykł powtarzać, że obecność jest pierwszym darem dla osoby, niech zatem nasza modlitwa w katedrze stanie się znakiem naszej solidarności i wdzięczności wobec Pasterza naszej diecezji.

2. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Proszę Parafian o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, procesji, nagłośnienia a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

3. Lusina. Przypominam o wpłacaniu po 30 zł za rok od grobu na cmentarzu. Środki głównie są potrzebne na opłacenie wywozu śmieci. Do tej pory brakuje jeszcze sporo wpłat. Rada Parafialna będzie w tym tygodniu zbierała pieniądze na remont kościoła, to można również uiszczać te z przeznaczeniem na cmentarz. Pan Radny RG zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę do Lichenia w dniu 6 lipca (sobota) wyjazd o godz. 6.00 rano. Cena 85 zł od osoby. Wpłaty lub zaliczki przyjmuje p. Lidia Fleszar i p. Krzysztof Dziurla. Rodziny, które mają pod opieką te małe grobki w osi alejki proszone są o informacje odnośnie do decyzji o ewentualnym ich przeniesieniu.

4. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Rafał Nowosielski z Lusiny i Katarzyna Górna ze Strzegomia (3)

Mateusz Piotr Oliwa z Zielonej Góry i Marta Anna Pyrdziak z Ujazdu Górnego (1)

Wojciech Krzysztof Kielesiński z Końskie i Agnieszka Ewelina Świerk z Lusiny (1)

5. Sprzątanie kościoła: Udanin: Joanna Mianowana, Agnieszka Dubij, Marzena Skórzyńska. Bartoszówek: Ilona Bujak, Jolanta Kędroń, Halina i Agata Burdzińska. Piekary: Anna Dunaj, Genowefa Kujawska, Dorota Prochera, Renata Kołpak, Krystyna Chaba. Ofiara na potrzeby kościoła: Anna Szczerbień, Regina Świerczyna, Janina Szeniszewska, Zofia Prochera, Maria Kumaszka.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny