1.  Drodzy Diecezjanie, mając świadomość wielu intencji chcemy pokornie dziękować Panu Bogu także za przyczyną Królowej Różańca Świętego za XV–lecie naszej diecezji. Zwieńczenie naszego świętowania przypadnie w sobotę 19 X br.. Wówczas przybędzie do nas JE ks. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który o godz. 12.00 w katedrze będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. Drogich Diecezjan zapraszam do wspólnego zamknięcia obchodów rocznicy istnienia diecezji. Wsparci orędownictwem Matki Bożej oraz ufni we wstawiennictwo św. Stanisława, Patrona diecezji oraz św. Jana Pawła II, który jest Patronem Świdnicy, biskupiego miasta, wyśpiewamy Panu Bogu dziękczynne Te Deum za Jego łaskę i miłosierdzie wobec naszej diecezjalnej wspólnoty. Wszystkich, którzy przybędą z dziękczynną pielgrzymką do świdnickiej katedry, po zakończonych uroczystościach zapraszam na ciepły posiłek do ogrodów naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Całą wspólnotę diecezjalną zawierzam opiece Matki Bożej, Wspomożycielce wiernych. Ignacy Dec Biskup Świdnicki

2.  Za chwilę nastąpi adoracja i zmiana tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca.

3.  Udanin, Lusina: przypominam i proszę o regularne wpłaty roczne za groby na cmentarzu oraz zachowanie czystości wokół grobów. Grób nieopłacony po 20 latach rozumie się jako grób opuszczony i zgodnie z prawem polskim może być użyty ponownie, czyli można pochować na tym samym miejscu inną osobę.

4.  W celu przypomnienia powinności chrześcijańskiej należy zwrócić uwagę, że chrześcijanin – katolik nie może popierać ideologii lewicowej socjalistycznej i liberalizmu społecznego, które godzą w godność człowieka i są wyraźnym sprzeciwem wobec Dekalogu. Dokumenty papieskie na przestrzeni XX wieku wyraźnie wskazują, że każdy kto popiera i wspiera ustrój socjalistyczny - komunistyczny i liberalny popełnia ciężki grzech wobec prawa Bożego, gdyż jest zaprzeczeniem w samej istocie miłości Boga i miłości człowieka. Socjalizm i liberalizm to kierunki ateistyczne, nastawione wrogo do chrześcijaństwa i popieranie ich jest postawą judaszową, ewidentnym zaparciem i wyparciem się wiary katolickiej.

5.  Sprzątanie kościoła: Piekary: Agnieszka Zdun. Udanin: Monika Piechowicz, Barbara Milik, Sylwia Odrowąż. Lusina: Bożena Szajda, Lidia Hołodniuk, Julita Niejadlik.  Ofiara na kościół – Irena Bober, Zofia Łoś, Anita Hołodniuk.