sobota,

1.            Dziś I niedziela miesiąca adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu odwiedzę chorych. Spowiedź parafialna odbędzie się 21 grudnia w sobotę.

2.            Przez okres Adwentu będą odprawiane Roraty szczególnie zachęcam dzieci i młodzież z lampionami. Procesja zawsze będzie rozpoczynała się od zakrystii na zewnątrz kościoła. Dorosłych proszę, aby przygotowali dzieciom lampiony.

3.            Są w zakrystii świece Caritas w sprzedaży duża 12 zł, mała 5 zł.

4.            Lusina. W ostatnich dwóch tygodniach wykonano: uzupełniono podsypkę w alejce - nawiezione zostało 35 ton materiału wykończeniowego, rozgarnięte i wyrównane. Dziękujemy osobom: Marian Winiarski, Czesław Chałupiński, Lidia Fleszar, Agata Podsiedlik, Andrzej Hawro, Jarosław Fleszar, Edward Broszko, Piotr Czyczerski, Krzysztof Dziurla i Andrzejowi Hawro, który udostępnił transport własny oraz ładowarkę do rozwiezienia kruszywa. Także dziękuję Piotrowi Czyczerskiemu, Andrzejowi Hawro i Krzysztofowi Dziurli za ustawienie bramy wjazdowej, furtki, poprawę ogrodzenia przy ulicy i montaż gablotki ogłoszeniowej na bramie przy cmentarzu. Rada sołecka, sołtys wsi i radny RG serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się w dniu 5 grudnia (czwartek) o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Lusinie. O godzinie 17.00 rozpocznie się w świetlicy konkurs plastyczny.

5.            Sprzątanie kościoła: Piekary: Karolina Strzelecka. Udanin: Marzena Bryling, Wanda Kaszuba, Katarzyna Pastucha. Lusina: Katarzyna Cygan, Maria Pruciak, Małgorzata Fleszar.