Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
447

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

          1.            Komunikat Biskupa Świdnickiego. Drodzy Pielgrzymi, drodzy bracia i siostry! Zbliża się czas pielgrzymek. Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów, po konsultacjach z Głównym Przewodnikiem, postanowiliśmy, że XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter. W związku z tym, że nie ma możliwości, abyśmy wszyscy – tak licznie jak w latach ubiegłych – wyruszyli na pielgrzymkowy szlak, zwracam się z zaproszeniem do udziału w Grupie Duchowego Uczestnictwa. W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje. Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną w swoich domach, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, razem uczestniczyli we Mszy Świętej i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych. Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu. Wszystkich – zarówno tych, którzy udadzą się w drogę, jak i duchowych uczestników pielgrzymki, którzy tworząc tzw. Grupę VII – otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk, Biskup Świdnicki

          2.            Trwa lub zakończyła się już wprawdzie rekrutacja do przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Rodzice, aby ich dziecko uczęszczało na lekcje religii, powinni złożyć deklarację o udziale ich dziecka na katechezie jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Druki deklaracji są do pobrania przy wyjściu z kościoła lub tutaj do pobrania  pod numerem 6.

          3.            Serdecznie wszystkim dziękuję za modlitwy, zamówione msze św. w mojej intencji. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w pracach porządkowych przy plebanii oraz przy zorganizowaniu odpustu parafialnego. Polecam się dalej Waszym modlitwom i dziękuję Bogu za Waszą troskę i wszelkie wsparcie.

          4.            W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. przed mszą św. Również odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

          5.            Osoby, które mają w najbliższym czasie do załatwienia sprawę w kancelarii, proszę o przybycie po mszy św. popołudniowej codziennie do 2 lipca, gdyż w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) kancelaria nie będzie czynna w każdy dzień.

          6.            W sprawie sprzątania kościoła proszę kolejną grupę o utrzymanie czystości w tym tygodniu i zgłoszenie proboszczowi ostatnich osób sprzątających w celu kontynuowania kolejki.

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda