1. Dzisiaj odbywa się przy wyjściu z kościoła zapowiadana tydzień temu zbiórka podpisów pod projektem ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #StopLGBT oraz zbiórka do puszki na pomoc parafii w Stanowicach po huraganie.

2. W sobotę 3 X br. odbędzie się doroczna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne tegoroczna pielgrzymka będzie ograniczona do udziału reprezentacji wspólnoty różańcowej z danej parafii (np.: zarząd, zelatorzy). Nie będzie wspólnego wyjazdu, jedynie osoby chętne mogą udać się prywatnie własnym transportem.

Program pielgrzymki;

godz. 10.00 - Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego

godz. 11.45 - procesja różańcowa

ok. godz. 13. 30 - zakończenie pielgrzymki.

3. Na 18 października została ustalona wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Przewodniczył jej będzie bp Ignacy Dec. Szczegółowy program będzie przedstawiony w późniejszym terminie.

4. Piekary. Zbiórki ministranckie są obowiązkowe w każdą środę po mszy św. Proszę rodziców, aby dzieci w nich uczestniczyły i nie organizować żadnych wyjazdów czy zajęć dla dziecka, gdyż każdy kandydat i ministrant powinien przejść odpowiednią formację.

5. Lusina. W ostatnich kilku tygodniach trwały prace przy rewitalizacji placu przy krzyżu przy drodze wojewódzkiej. Zostało postawione nowe ogrodzenie na tej działce, rozebrany też został mur i część starego płotu, wykarczowane zostały krzewy i inna roślinność, wykonano płytę pod krzyżem, dokonano nawiezienia ziemi i nasadzenia krzewów oraz zamontowano dwie ławki kamienne i ustawiono donice i kosz z kwiatami. Ponadto przeprowadzone były też prace na cmentarzu: koszenie wokół drzewek, wykarczowanie pni po wyciętych lipach oraz koszenie. Za te wszystkie prace dziękuję następującym osobom: Adam, Mariusz Wierzbicki, Antoni, Krzysztof Galik, Andrzej, Wojciech Hucał, Andrzej, Arkadiusz Hawro, Edward, Wojciech Żoch, Lidia, Krzysztof Fleszar, Ewa Plizga, Maria, Krzysztof Cygan, Krystyna Nowosielska, Leszek Pyrdziak, Jarosław Fleszar, Andrzej Świerk, Andrzej Brożko, Janina Hucał, Bożena , Krzysztof Szczepanowski, Bogdan Turczyk, Piotr Czyczerski, Michał Wojczyszyn, Wojciech Chałupiński, Stanisława Kmiecik, Agata ,Krzysztof Podsiedlik, Tadeusz Koteluk, Krystyna Głąb, Stanisław Szymański, Wiesława, Marian Winiarski, Helena Baran. W sposób szczególny dziękuję Krzysztofowi Dziurli za koordynacje i troskę nad tymi pracami na rzecz parafii.

Zbliża się czas Wszystkich Świętych. Opłaty za groby za 2020 rok w wysokości 30 zł można wpłacać u p. Lidii Fleszar, p. Bożeny Szczepanowskiej i p. Jarosława Fleszara oraz p. Krzysztofa Dziurli a także u osób zbierających ofiary na remont kościoła. Można też te środki wpłacać w dowolnym czasie u osób wcześniej wymienionych i wyrównać do grudnia zaległe miesiące. Kolejna zbiórka będzie miała miejsce w lutym 2021 roku. Środki są niezbędne, ponieważ wiosna rozpoczną się prace odwodnienia kościoła a niebawem prace elektryczne w kościele. Ponadto planowane jest też wykonanie chodnika od bramy do wejścia do kościoła.

6. Dziękuję Wiesławowi Kaczmarkowi i Krzysztofowi Plesowiczowi za nasadzenie nowych lip w miejscu, gdzie były wycięte drzewa. W ten sposób zrealizowano decyzję Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Zbliża się listopad. Przypominam o rocznych opłatach za groby, które znajdują się na cmentarzu parafialnym. Groby nieopłacone po 20 latach od pochówku mogą być ponownie użyte do ponownego pochowania innych zmarłych według Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dnia 31 stycznia 1959 r., Art. 7 pkt. 2.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Marcin Gniecki z Bartoszówka i Natalia Anna Malarz z Roztoka

8. Ogłoszenie z Urzędu Gminy ws. Powszechnego Spisu Rolnego (informacja w gablocie parafialnej).

9. Sprzątanie kościoła: Udanin: Halina Łabędzka, Róża Szmuc, Ewelina Bańkowska. Lusina: Czesława Kopeć, Katarzyna Kmiecik, Krystyna Nowosielska. Piekary: Krystyna Chaba. Ofiara na potrzeby kościoła Anna Szczerbień.