18 kwietnia 2024

1. Dzisiaj ostatni dzień odbywa się zbiórka podpisów pod projektem ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #StopLGBT. Komu zależy na obronie małżeństwa i rodziny powinien złożyć swój podpis w imię wyznawanych chrześcijańskich wartości. Podziękowanie proboszcza ze Stanowic za zbiórkę 1.569, 30 zł.

2. W sobotę 3 X br. odbędzie się doroczna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. W tym roku jedynie w formie wyjazdu prywatnego, bez organizowania wspólnego wyjazdu. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce parafialnej.

Program pielgrzymki;

godz. 10.00 - Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego

godz. 11.45 - procesja różańcowa

ok. godz. 13. 30 - zakończenie pielgrzymki.

3. W tym tygodniu wraz z rozpoczęciem się października codziennie odmawiamy w kościele różaniec. Tam, gdzie nie ma mszy św. proszę róże różańcowe, aby jak w latach ubiegłych o godz. 17:00 odmawiali wspólnotowo różaniec w kościele. W niedzielę proszę odmówić różaniec przed mszą św. (Udanin przed mszą św. o godz. 12:00).

4. Również w tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W związku ze zmniejszającą się liczbą chorych odwiedziny przenoszę na piątek. Podaję kolejność odwiedzin na wioskach od godz. 900: Piekary, Lusina, Bartoszówek, Udanin. Zachęcam i proszę zgłaszać osoby chore, których przybywa w parafii a które nie mogą przyjść do kościoła do zapisania na comiesięczną wizytę duszpasterską z posługą sakramentalną. Krzyż cierpienia niosąc z Bogiem daje siłę i łaskę do jego dźwigania, uzdrowienia ciała i duszy.

5. Trwają jeszcze do końca września zapisy dzieci do I Komunii Świętej i bierzmowania.

6. 27 października odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z o.o. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Elektrośmieci proszę składać 27 października do godz. 11.30 w Udaninie na placu kościelnym przy bramie, w Piekarach na trawniku koło plebanii w Lusinie przy kościele przy figurze Matki Bożej.

7. Lusina. W tym tygodniu zostały zakończone prace przy ogrodzeniu cmentarza. Zakupiono nowe słupki, które zostały zabetonowane i ułożono brakujące w ogrodzeniu przęsła. Wycięte też zostały wszystkie krzewy za ogrodzeniem i trawa.  Za wykonanie tych prac dziękuje następującym osobom: Podsiedlik Krzysztof, Czyczerski Piotr, Hawro Andrzej, Fleszar, Krzysztof i Lidia, Fleszar Jarosław, Broszko Andrzej, Winiarski Marian i Wiesława, Hucał Janina i Dziurla Krzysztof.

8. Ogłoszenie z Urzędu Gminy ws. Powszechnego Spisu Rolnego (informacja w gablocie parafialnej).

9. Sprzątanie kościoła: Lasek: Edyta Lach, Lucyna i Katarzyna Baniecka. Lusina: Julia Niejadlik, Anna Winiarska, Lidia Fleszar. Piekary: Marianna Burzmińska. Ofiara na potrzeby kościoła: Stefania Staworowska.

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny