Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
295

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

1. Dzisiaj odbywa się w całej Polsce coroczne liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przyjmujących Komunię Świętą potrzebne do statystyk kościelnych.

 

2. W przyszłą niedzielę od będzie się w naszej parafii Wizytacja kanoniczna, która odbywa się co 5 lat. Biskup będzie na każdej mszy św. we wszystkich kościołach. Jednakże główna msza św. wizytacyjna odbędzie się w kościele w Udaninie o godz. 12:00. W ramach przygotowania proszę o parafian o zaangażowanie się w sprawy porządkowe w kościele i wokół kościoła, dekorację kwiatową a delegacje grup o przywitanie Biskupa (na mszy św. o godz. 12:00): Radę Parafialną, Akcję Katolicką, Ognisko Misyjne, Ministrantów. Proszę też o przygotowanie Liturgii Słowa i włączenie się w śpiew zespołu Cichej Wody.

 

3. Proszę też o pomoc w przygotowaniu plebanii na wizytację szczególnie o prace porządkowe wewnątrz, na podwórku a także obsługę w kuchni.

 

4. Przypominam o opłatach za groby znajdujące się na cmentarzu i utrzymanie należytego porządku wokół grobów. Kartki z wypominkami są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

5. Za dwa tygodnie 25 października odbędzie się msza św. w intencji chorego Michała naszego parafianina z Udanina, którego czeka poważna operacja. Szczegółowe informacje będą w gablotce parafialnej i są umieszczone na stronie parafii w internecie. W tym dniu będzie przed każdym kościołem kiermasz ciast z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie chłopca. Będą też wystawione puszki przed kościołem i proszę właścicieli sklepów o umożliwienie wystawienia także w sklepach naszej parafii puszek z plakatami. Po mszy św. w kościele w Udaninie odbędzie się krótki recital muzyczny zespołu Cicha Woda i Marcina Malinowskiego z zespołem. W imieniu chorego Michała proszę o włączenie się w tą akcję pomocy i upieczenie ciasta. Ciasto należy przynieść w sobotę 24 października o godz. 18:00 na świetlicę w Udaninie i Lusinie a w Piekarach na plebanię. Potrzebne też są osoby, aby pomóc w organizacji tego kiermaszu i zbiórki przed kościołem.

 

6. Sprzątanie kościoła: Udanin: mieszkańcy z budynku nr 4. Lusina: Gabriela Zator, Urszula Młynarczyk, Magdalena Rasała, Anna Żoch, Józefa Babiarz, Małgorzata Bojczuk. Ofiara na kościół: Bartłomiej Młynarczyk, Bożena Babiarz, Stanisława Flaman, Jan Bojczuk. Piekary: Marzena Kopeć, Dorota Gacek, Mirosław Wiśniewski, Leokadia Szubert. Ofiara na kościół: Rozalia Wiśniewska.

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda