1. Papież Franciszek ogłosił od 8 grudnia 2020 do 8 grudnia 2021 roku Rok Św. Józefa w ramach 150. Rocznicy zawierzenia Kościoła Powszechnego św. Józefowi przez ówczesnego papieża bł. Piusa IX w 8 grudnia 1870 roku. W związku z tym są możliwe uzyskanie odpustów zupełnych zwykłymi warunkami, czyli: sakramentalna spowiedź, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i oderwanie się w duchu od wszelkiego grzechu. Odpust można uzyskać:

a. tym, którzy przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie.

b. ci, którzy na wzór Świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.

c. tym, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi.

d. każdemu, kto powierzać będzie codziennie swoją działalność opiece Świętego Józefa, a także każdemu wiernemu, wzywającemu Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna.

e. tym, którzy odmawiać będą Litanię do Świętego Józefa (w tradycji łacińskiej) lub Akatyst do Świętego Józefa, w całości lub przynajmniej w odpowiedniej części (w tradycji bizantyjskiej), lub też jakąś inną modlitwę do Świętego Józefa, przypisaną jako własna w różnych tradycjach liturgicznych, w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.

Dlatego, aby zachęcić wszystkich do uzyskiwania odpustu do 8 grudnia przyszłego roku w każdy wtorek na przemian będzie: 1 wtorek - pół godziny przed mszą św. adoracja NS w ciszy, aby wypełnić rozważanie Modlitwy Pańskiej, 2 wtorek po mszy św. nabożeństwo z różańcem i 3 wtorek po mszy św. Litania do św. Józefa. I taki cykl trzech wtorków będzie trwał do 8 grudnia 2021 roku.

2. Komunikat Biskupa Świdnickiego dot. spowiedzi i rekolekcji adwentowych oraz planowanej wizyty duszpasterskiej (kolędy) w roku 2020/2021

Zgodnie z poleceniem Biskupa Świdnickiego zastosowania dwóch form kolędowania zdecydowałem bez narzucania, że każda rodzina sama wybierze formę jaką poleca BŚ. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są kartki, na której należy wyrazić swoją wolę czy chcę formę kolędy w kościele (msza św. zbiorowa, modlitwa nad rodzinami i prywatne pokropienie swojego mieszkania wodą święconą bez możliwości osobistego spotkania) lub forma tradycyjna (ksiądz przychodzi do domu jak było dotychczas) z zachowaniem maseczek i dystansu. Kartki proszę wziąć, skonsultować się z rodziną, wypełnić i przynieść do kościoła do następnej niedzieli. Rodziny, które nie dostarczą kartek będę traktował jako te, które w tym roku nie chcą żadnej formy kolędy. Proszę wziąć kartki szczególnie tym, którzy dzisiaj nie są na mszy św. Informacja jest też zamieszczona w gablotce parafialnej.

3. Udanin. Został zakończony remont ściany wschodniej, rozliczona dotacja z Urzędu Gminy w Udaninie oraz odbiór Konserwatora Zabytków. Ogólny koszt remontu to 64.000 zł w tym 13.000 zł dotacja z Urzędu Gminy. Serdecznie dziękuję za dotację Urzędowi Gminy oraz za sporządzenie dokumentacji Grażynie Teleszko. Obecnie na koncie mamy zebrane 4.318, 41 zł. Proszę, aby zebrać kolejne pieniądze w Udaninie, lasku i Dziwigorzu na remont ściany zachodniej.

4. Tydzień temu podczas zbiórki do puszki ze brano 420 zł na Akcję Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Pieniądze zostały przekazane na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom.

5. Przypominam, że w tym roku nie będzie spowiedzi przedświątecznej jak w ubiegłych latach. Można się wyspowiadać przed mszą św. codziennie lub bezpośrednio po mszy św. Jeżeli ktoś nie chce spowiadać się w naszej parafii, to może podjechać do sąsiedniej parafii, gdzie ksiądz również przed mszą spowiada. Proszę spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę, gdyż może nie być już takiej możliwości.

6. Są jeszcze w sprzedaży świeczki Caritas w cenie 5 zł, opłatki (dochód na remont komina na plebanii), kartki świąteczne (dochód przeznaczony jest na hospicjum) oraz cegiełki na remont katedry świdnickiej w cenie min. 10 zł. Udanin: proszę osoby z Lasku i Udanina o odebranie i rozprowadzenie opłatków w tych miejscowościach.

7. Sprzątanie kościoła: Udanin: Magdalena Horoszczak, Katarzyna Sztymer, Justyna Olkiewicz-Sobczak. Ofiara na kościół: Krystyna Wilk. Lusina: Wiesława Kmiecik, Barbara Broszko, Alina Winiarska. Ofiara na kościół: Krystyna Broszko. Piekary: Genowefa Garwol.