środa,
17 kwietnia 2024

1. Po mszy św. nastąpi zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15:00 w kościele w Udaninie odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Biskup Świdnicki przypomina o obchodach Święta Chrztu Polski 14 kwietnia i zachęca do wywieszenie w tym dniu flagi państwowej i w miarę możliwości flagi watykańskiej. Decyzją Sejmu RP z 22 lutego 2019 r. dzień 14 kwietnia został ustanowiony jako Święto Chrztu Polski. Data nawiązuje do chrztu władcy Polan, który zgodnie z tradycją odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 966 r.

3. Spotkanie dzieci klasy trzeciej odbędzie się w we wtorek w kościele w Udaninie o 17.30.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy przeżywanie jak co roku Tygodnia Biblijnego. Codziennie na mszy św. od poniedziałku do piątku będzie krótkie rozważanie Słowa Bożego podkreślającego znaczenie Biblii w życiu chrześcijanina. Osoby chętne do czytania Słowa Bożego proszone są o zgłoszenie się.

5. Jutro na plebanii zostanie wymienionych ostatnich pięć okien na plastikowe. W sumie jest 21 okien różnej wielkości. 16 wymienili moi poprzednicy proboszczowie. Koszt tych pięciu okien z wymianą wynosi 5.400 zł. Proszę zatem jutro o pomoc osób w godzinach popołudniowych w posprzątaniu pomieszczeń, gdzie będzie wymiana okien.

6. Sprzątanie kościoła. Udanin: Małgorzata Majchrzak, Janina Kruk, Weronika Wereszczyńska. Ofiara na kościół: Maria Wereszczyńska. Bartoszówek: Grażyna Ważna, Honorata i Agnieszka Romańczyk.Piekary: Renata Sas.

Środa, III Tydzień Wielkanocny