1.          W najbliższą sobotę 22. września 2018 r. w Wambierzycach odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży – „Light for Life”. Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Rób to, co kochasz”. Program wydarzenia podzielony został na 4 części: konferencyjną, duchową, warsztatową oraz koncertową. Do wtorku trwają zapisy.

2.          Trwają zapisy na studia podyplomowe z teologii do nauczania katechezy. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową PWT we Wrocławiu http://www.pwt.wroc.pl/

3.          Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza wszystkich zainteresowanych zdobywaniem kwalifikacji muzyka kościelnego oraz rozwijaniem własnych muzycznych pasji. Studium zaprasza osoby w różnym wieku, także dla tych, które dopiero zaczynają swoją edukację muzyczną. Szczegóły na www.studium.swidnica.pl.

4.          Zebranie wszystkich ministrantów we wtorek po mszy św. w Lusinie. Zachęcam i zapraszam tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu w Liturgicznej Służbie Ołtarza, aby przyszli na spotkanie i się zapisali na kurs ministranta. Szczególnie zapraszam dzieci po i Komunii św., rocznicowych a nawet tych, którzy jeszcze nie byli jeszcze u I Komunii św.

5.          Lusina i Udanin. Po raz kolejny ponawiam prośbę o wypełnianie deklaracji opiekuna grobu. Druki są rozłożone w kościele.

6.          Są wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium do Barda. Termin wyjazdu to 6 październik sobota. Są do zakupienia zdjęcia z ostatniej pielgrzymki do Wambierzyc. Piekary: są w zakrystii do odebrania czasopisma „Różaniec”.

7.          Sprzątanie Kościoła: Udanin: Agnieszka Dulęba, Alicja Lejba, Marta Lejba. Ofiara na kościół – Henryka Lejba, Krzysztof Kuriata. Piekary – Maria Cholicka. Lusina – Ewa Pawlus, Stanisława Kopeć, Katarzyna Kmiecik. Ofiara na kościół – Rafał Nowosielski, Stanisława Szajda.