1.       Miesiąc październik, to czas nabożeństw różańcowych. Zachęcam do praktykowania tej modlitwy szczególnie w kościele przed każdą mszą św. o godz. 17:00. Róże różańcowe proszę o odmawianie różańca o tej godzinie w dni w które nie ma mszy św. W niedzielę proszę o odmówienie różańca przed mszą św. Przypominam o tym nabożeństwie dzieciom i młodzieży, którzy przygotowują się do I Komunii św. i bierzmowania. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12:00 w kościele w Udaninie.

2.       Udanin i Lusina. Apeluję o wypełnianie deklaracji opiekuna grobów oraz wnoszenie opłaty za zaległe lata na utrzymanie cmentarza.

3.       Dziękuję Różom Różańcowym o przekazanie aktualnego spisu członków Róż. Zachęcam, aby w każdym domu, rodzinie była osoba, która modli się i jest zapisana w Róży Różańcowej. Ponownie apeluję, aby zgłaszali się mężczyźni. Jest w parafii 9 Róż żeńskich (Piekary - 2, Lusina - 4, Bartoszówek - 1, Udanin - 2) ani jednej męskiej i ani jednej dziecięcej. Zachęcam też dzieci, aby stworzyły Różę różańcową. Jednakże z drugiej strony zauważa się słabą frekwencję dzieci i młodzieży.

4.       Lusina: Radny Rady Gminy Krzysztof Dziurla zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Krzeszowa, Chełmska Śląskiego i Lubawki w dniu 13 października(sobota). Wyjazd z Lusiny o godz. 9:00. Koszt 15 zł. za przejazd i bilet wstępu 12 zł do zwiedzania Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - Europejskiej Perły Baroku w Krzeszowie. Ponadto w programie pobyt w Muzeum Tkaczy Śląskich i w Kościele Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim oraz na zabytkowym rynku w Lubawce.

5.       Ponownie apeluję do chłopców o zapisywanie się na kurs ministranta. Tylko po przygotowaniu formacyjnym, którym jest kurs można zostać ministrantem. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy wtorek po mszy św. w kościele w Lusinie.

6.       Sprzątanie kościoła: Udanin: Monika Piwowarska, Joanna Kulpińska, Danuta Matyszewska. Ofiara na kościół – Wacława Myszka, Helena Matyszewska, Barbara Jakubów. Piekary – Ewa Mierzwiak. Lusina – Lidia Fleszar, Ewa Plizga, Barbara Korgól.