1.       Z okazji Dnia Papieskiego zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszki fundusze pieniężne na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.       Również przy wyjściu z kościoła dostępne są kartki na wypominki. Proszę o czytelne ich wypełnianie. Przypominam o wypełnianiu deklaracji opiekuna grobu i wnoszeniu corocznej opłaty.

3.       W przyszłą niedzielę misyjną, dzieci należące do Ogniska Misyjnego w Lusinie, zorganizują akcję pt. Herbatka Misyjna. Jej celem jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom z krajów misyjnych. Wszyscy, którzy ofiarują swój datek do puszki w podziękowaniu otrzymają drobny prezent przygotowany przez dzieci. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4.       Proszę również o zgłaszanie się mężczyzn, dzieci, młodzieży do stworzenia róży różańcowej.

5.       Udanin. Dziękuję Panom Michałowi Fedorczakowi i Wiesławowi Kaczmarkowi, że zechcieli pomóc w pracach porządkowych cięciu drzewa na plebanii. Ponownie proszę o pomoc i dokończenie prac przez inne osoby.

6.       Lusina. Dziękuję serdecznie Panom Piotrowi Szajdzie, Zatorowi za pomoc w pracach porządkowych przy plebanii. Ponownie proszę inne osobo, aby pomogły pociąć drzewo i uporządkować teren przy plebanii. Pan Krzysztof Dziurla, który koordynuje w radzie parafialnej sprawę przygotowania projektów i kosztorysów na wykonanie instalacji elektrycznej i odwodnienia kościoła uzyskał informacje od projektanta, że czekamy tylko na pozwolenie wodnoprawne i będziemy mieli komplet dokumentów na wykonanie tego zadania. Może to potrwać jeszcze kilka tygodni. Jednak pewne już jest to, że koszt wykonania odwodnienia wg kosztorysu to kwota 92 tyś. złotych. W rzeczywistości może to być osiemdziesiąt kilka. Ale przy własnym zaangażowaniu w uzgodnieniu z wykonawcą te koszty można jeszcze obniżyć. Będziemy pisać wnioski o dofinansowanie tego zadania. Jeśli jest ktoś chętny, żeby pomógł to zapraszamy do współpracy. Rada sołecka i rada parafialna planują na 20 października (sobota) o godz. 9-tej sprzątanie cmentarza. Zapraszają wszystkich chętnych do pomocy. Cmentarz jest nasz i każdy powinien się poczuwać do tego, żeby chociaż dwa razy w roku posprzątać. W dniu 1 listopada, czyli na Wszystkich Świętych będzie dodatkowe zbieranie pieniędzy do puszek na wywóz śmieci. Będzie podstawiony duży kontener, ale niech do niego będą wrzucane śmieci tylko z cmentarza, a nie z posesji prywatnych tak jak to było w roku ubiegłym. Pan Krzysztof Dziurla organizuje jeszcze jedną wycieczkę w tym roku. Wycieczkę dwudniową do Warszawy w dniach 17-18 listopada. Będzie to wycieczka dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. W programie zwiedzanie wielu osobliwości Warszawy, w tym wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowego i Katyńskiego. Cena ok. 350 zł, a zapisy tylko do 22 października. Szczegóły na plakatach i na Facebooku.

7.       Sprzątanie kościoła: Udanin: Józefa Maj, Wanda Piwowarska, Wojciech Kowalczyk, Malwina Michalik. Ofiara na kościół – Helena Kępińska. Piekary – Klaudia Rychel. Lusina – Elżbieta Żoch, Gabriela Zator, Agnieszka Młynarczyk.