Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
578

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

      1.   Komunikat Biskupa Świdnickiego o zbiórce do puszek na Dom Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej. Umiłowani Diecezjanie! Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy - sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc.

Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Tu matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia. Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego w dniu 13 stycznia 2019 roku we wszystkich kościołach naszej diecezji proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek Caritas na ten cel. Caritas Diecezji Świdnickiej pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego jakże ważnego dzieła. Jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie budowy Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Matce Przenajświętszej, Królowej Rodzin, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazane ofiary na nasz Dom Matki i Dziecka. Z pasterskim błogosławieństwem, + bp Ignacy DEC

2.       Dzisiaj po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

3.       Plan wizyty duszpasterskiej:

7.01 poniedziałek godz. 9.00 Piekary 1-22, 47

8.01 wtorek godz. 9.00 Piekary 23 do końca

9.01 środa godz. 11.00 Lusina 1-21, 84

10.01 czwartek godz. 9.00 Lusina nr 22-51B

11.01 piątek godz. 9.00 Lusina 52 do końca

12.01 sobota godz. 10.00 Bartoszówek 1-34

13.01 niedziela godz. 14.30 Bartoszówek 35 - 40

4.       Sprzątanie kościoła: Lasek: Czesława Bielańska, Agnieszka Kurtycz, Beata Szczepanowska. Ofiara na kościół: Maria Kowalska, Eugeniusz Łabędzki. Piekary: grupa dekoracyjna. Lusina: Katarzyna Mazur, Bożena Szczepanowska, Krystyna Głąb. Ofiara na kościół: Edward Hawro.

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda