Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
597

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

 

1.       Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2019 roku. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Rozważamy, w jaki sposób osoby ochrzczone i bierzmowane powinny pełnić swoją misję oraz realizować apostolat poprzez słowo i czyn. Odkrywamy na nowo udzielone nam dary i zastanawiamy się, jak je właściwie wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy instytut życia konsekrowanego jest owocem Ducha Świętego i realizuje charyzmat, który pochodzi od Niego. Staramy się więc na nowo wsłuchiwać w natchnienia Ducha Świętego i podążać za nimi, by jeszcze owocniej realizować charyzmat poszczególnych zgromadzeń. Podobnie, jak każdego roku, zapraszam wszystkie osoby życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego na dzień 2 lutego br., by wspólnie obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy w katedrze świdnickiej Eucharystią o godz. 12.00. Będziemy wspólnie dziękować za to wyjątkowe powołanie, za towarzyszenie Ducha Świętego i Jego pomoc w wypełnianiu posłannictwa sióstr, ojców i braci zakonnych. Będziemy się także modlić za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania. Tegoroczny Światowy Dzień Życia konsekrowanego będziemy przeżywać w piętnastą rocznicę istnienia diecezji świdnickiej, dlatego będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom konsekrowanym za ich gorliwą służbę w Kościele świdnickim. Do katedry świdnickiej zapraszam wszystkich, którzy mają taką możliwość. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę, szczególnie w tym dniu, w intencji członków zgromadzeń zakonnych pełniących posługę w diecezji świdnickiej. W tym dniu tradycyjnie wspieramy zakony kontemplacyjne, dlatego już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie na tacę. Wszystkie osoby życia konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa. † Ignacy DEC, BISKUP ŚWIDNICKI

 

2.       Tydzień temu odbył się Opłatek dla osób samotnych zorganizowanych w głównej mierze przez Akcję Katolicką naszej parafii. Jeszcze raz pragnę wszystkim podziękować za zaangażowanie i przygotowanie tej uroczystości.

 

3.       Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną 9 lutego.

 

4.       Udanin. Kolejna zbiórka na spłacenie należności za remont wieży nastąpi we wtorek wioska Udanin, sobota – bloki, czwartek po południu Dziwigórz, Lasek proszę p. Nobis.

 

5.       Lusina. Zgodnie z pozwoleniem Urzędu Gminy z Udanina odbyła się I akcja wycięcia drzew. Proszę jeszcze o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu ściętych drzew.

 

6.       Sprzątanie kościoła: Lasek: Katarzyna Krawczyk, Anna Kuranda, Małgorzata Malinowska. Piekary: grupa dekoracyjna. Lusina: Lucyna Czerwińska, Monika Ziaja, Bożena Hawro. Ofiara na kościół: Anna Winiarska, Rafał, Łukasz i Dawid Hawro.

 

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda