1.       Komunikat Biskupa Świdnickiego. Drodzy Diecezjanie, Dzielę się w Wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane z powstaniem i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem, w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek.  Zebraliśmy kwotę 123.020 zł. Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie Bóg zapłać za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa. Dziękuję za zaangażowanie Księżom Proboszczom a przede wszystkim za zrozumienie i pomoc wszystkim darczyńcom. Zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców. Polecam wszystkich opiece Bożej Matki, Maryi. Z całego serca błogosławię + Ignacy Dec Biskup Świdnicki.

2.       Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania po mszy św. o godz. 12:00 w kościele w Udaninie.

3.       Komunikat Policji.

4.       Lusina. W imieniu swoim, Rady Parafialnej, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Radnego Rady Gminy, składam serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które uczestniczyły w pierwszej część akcji wycinki drzew na cmentarzu i w piątek zwiozły na plebanię i rozładowały część drzewa.  Pracy było bardzo dużo, wszyscy się napracowali, a co najważniejsze zadanie wykonane było bezpiecznie. W imieniu wcześniej wymienionych, zwracam się z apelem do tych, którzy udzielali się i pomagali w tej akcji, ale i do tych, którzy nie mogli wziąć w niej udziału, żeby teraz pomogli w najbliższą sobotę tj. 23 lutego od godz. 9.00 porządkując resztę zalegającego drewna. Zostało jeszcze cięcie powalonych drzew, rozdrobnienie klocków i konarów oraz ich wywiezienie, a także spalenie drobnych gałązek i pograbienie terenu. Każda para rąk męskich i damskich będzie potrzebna. To jest nasza wspólna sprawa, żeby zadbać o porządek na cmentarzu i przygotować teren pod nasadzenie młodymi drzewkami iglastymi zgodnie z zatwierdzonym planem nasadzania drzewostanu. Pan Radny Krzysztof Dziurla zaprasza na dwudniową wycieczko-pielgrzymkę do Lwowa i Ciemierzyńców – wsi na Ukrainie, w obwodzie lwowskim. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym jest okazja odwiedzenia swoich rodzinnych stron, a zarazem zwiedzenia Lwowa. Termin planowanego wyjazdu to 11-12 maja. Koszt ok. 320 zł, w tym przejazd autokarem, nocleg we Lwowie, obiadokolacja, śniadanie, ubezpieczenie, przewodnik. Potrzebny jest paszport (czas na jego wyrobienie to ok. 3 tygodnie od momentu złożenia wniosku). Powodzenie zorganizowania takiej wycieczki zależy od zainteresowania osób chętnych, dlatego zapisy pan Radny przyjmuje tylko do 10 marca. Szczegółowy program będzie niebawem na plakatach i na Facebooku.

Sprzątanie kościoła: Lasek: Halina Łabędzka, Róża Szmuc, Ewelina Bańkowska. Piekary: Adela Drohomirecka. Bartoszówek: Lucyna Woch, Teresa Misek, Anna Grzywna. Ofiara na kościół: Mieczysław Przepłata.