sobota,

1.       W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W środę obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post tzn. jeden posiłek do syta. W tym czasie będą odbywały się nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa te stanowią element obowiązkowy przygotowania kandydatów do I Komunii św. i bierzmowania.

2.       Udanin. Proszę i apeluję o zachowanie należnego porządku na cmentarzu. Przede wszystkim o niepalenie śmieci na terenie cmentarza.

3.       Udanin. Sprawozdanie. Rozpoczął się kolejny etap remontu ściany frontowej. W marcu po następnej niedzieli odbędzie się kolejna zbiórka funduszy na ten cel.

4.       Lusina. Serdecznie dziękuję osobom, które zaangażowały się w prace porządkowe na cmentarzu przy wycince i wywiezieniu drewna, którzy też użyczyli sprzętu i transportu. W tym miesiącu będzie jeszcze usuwanie części zalegających pniaków i ich wypalenie a także grabienie liści. Pod koniec marca zostaną zasadzone nowe drzewa iglaste.

5.       Lusina. W czwartek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

6.       Spotkanie kandydatów i ministrantów w Piekarach w poniedziałek po mszy św. i w Lusinie we wtorek po mszy św. Zbiórki są co tydzień o tej samej porze. Proszę rodziców o przypominanie dzieciom o tym obowiązku.

7.       Sprzątanie kościoła: Lasek: Edyta Lach, Lucyna i Katarzyna Baniecka. Piekary: Elżbieta Drohomirecka. Bartoszówek: Anna Przepłata, Krystyna i Jolanta Chodorowska. Ofiara na kościół: Mieczysław Szczepanek.