Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
579

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

 

1.       Proszę o zapoznanie się z Instrukcją Biskupa Świdnickiego dotyczącej obrzędu pogrzebu na terenie Diecezji Świdnickiej, która jest wywieszona w gablotce parafialnej. Wspomnieć należy jedynie o pogrzebie prochów w urnie, że msza św. pogrzebowa odbywa się przy ciele zmarłego, później następuje kremacja i pochówek na cmentarzu a nie jak było dotychczas, że wprowadzano urnę do kościoła i przy niej była odprawiana msza św. pogrzebowa. W kancelarii załatwiając pogrzeb należy powiedzieć czy będzie kremacja zwłok a nie jak było często, że informowano o tym dopiero godzinę przed pogrzebem. Proszę tę informację przekazać rodzinom, które nie uczęszczają na mszę św. a resztę odsyłam do gablotki o zapoznanie się ze szczegółami Instrukcji Biskupa.

 

2.       Z braku zainteresowania parafian pielgrzymka do Legnicy się nie odbędzie (zapisały się zaledwie dwie osoby).

 

3.       Lusina. Proszę Róże Różańcowe o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w najbliższy czwartek.

 

Rada Parafialna organizuje akcję sprzątania na cmentarzu oraz nasadzenia młodych drzewek zgodnie z projektem. Jeśli pogoda pozwoli to w następną sobotę 30 marca o godz. 10.00 lub w kolejną 6 kwietnia o godz.11.30. Do pomocy mile widziane Panie z grabkami i Panowie ze szpadlami. Będzie grabienie liści i sadzenie drzewek.

 

Pan Radny Rady Gminy zaprasza do udziału w wycieczce otwierającej majówkę. Wycieczka do Berlina - stolicy Niemiec w dniu 1 maja. Cena 120 lub 160 zł w zależności od ilości chętnych. Zapisy do 25 kwietnia. Szczegółowe informacje są na plakatach i na Facebooku.

 

Pan Krzysztof Dziurla zachęca również do zapisywania się na trzydniową rewelacyjną wycieczkę do Lwowa, Ciemierzyniec, Danajowa i innych miejscowości na Ukrainie. Termin to 28-30 czerwca. Koszt to jedyne 380 zł za całość. Zapisy do 31 maja. Potrzebne są paszporty. Szczegółowe informacje są na plakatach i na Facebooku.

 

4.       Udanin, Piekary. Proszę młodzież o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek.

 

5.   Sprzątanie kościoła: Udanin: Marek Burzmiński, Teresa Niżyńska, Urszula Gruba. Ofiara na kościół: Władysława Babula. Piekary: Barbara Hołodniuk. Bartoszówek: Bogumiła Dworak, Maria Łapczyńska, Barbara Waszczak.

 

 

Spowiedź wielkopostna w dekanacie Strzegom

 

 

 

 

Olszany 26 marzec godz. 8:30-9, 16-17

 

 

 

Jaroszów 27 marzec godz. 8-9, 17-18

 

 

 

Strzegom Najśw. Zbawiciel 3 kwiecień, godz. 8-9, 16:30-18

 

 

 

Stanowice 7 kwiecień godz. 15

 

 

 

Goczałków 9 kwiecień godz. 8-9, 16-17

 

 

 

Ujazd G. 10 kwiecień godz. 8-9, 16:30-18

 

 

 

Konary 11 kwiecień godz. 16-17

 

Strzegom Bazylika 13 kwiecień 8-9, 16.30-18

 

 

 

Piekary 13 kwiecień, godz. 11 – Lusina, Piekary (Bazylika), 11:30 - Udanin (Bazylika)

 

Uwaga godziny mogą ulec zmianie.

 

 

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda