1.       Proszę o zapoznanie się z Instrukcją Biskupa Świdnickiego dotyczącej obrzędu pogrzebu na terenie Diecezji Świdnickiej, która jest wywieszona w gablotce parafialnej. Wspomnieć należy jedynie o pogrzebie prochów w urnie, że msza św. pogrzebowa odbywa się przy ciele zmarłego, później następuje kremacja i pochówek na cmentarzu a nie jak było dotychczas, że wprowadzano urnę do kościoła i przy niej była odprawiana msza św. pogrzebowa. W kancelarii załatwiając pogrzeb należy powiedzieć czy będzie kremacja zwłok a nie jak było często, że informowano o tym dopiero godzinę przed pogrzebem. Proszę tę informację przekazać rodzinom, które nie uczęszczają na mszę św. a resztę odsyłam do gablotki o zapoznanie się ze szczegółami Instrukcji Biskupa.

2.       Z braku zainteresowania parafian pielgrzymka do Legnicy się nie odbędzie (zapisały się zaledwie dwie osoby).

3.       Lusina. Proszę Róże Różańcowe o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w najbliższy czwartek.

Rada Parafialna organizuje akcję sprzątania na cmentarzu oraz nasadzenia młodych drzewek zgodnie z projektem. Jeśli pogoda pozwoli to w następną sobotę 30 marca o godz. 10.00 lub w kolejną 6 kwietnia o godz.11.30. Do pomocy mile widziane Panie z grabkami i Panowie ze szpadlami. Będzie grabienie liści i sadzenie drzewek.

Pan Radny Rady Gminy zaprasza do udziału w wycieczce otwierającej majówkę. Wycieczka do Berlina - stolicy Niemiec w dniu 1 maja. Cena 120 lub 160 zł w zależności od ilości chętnych. Zapisy do 25 kwietnia. Szczegółowe informacje są na plakatach i na Facebooku.

Pan Krzysztof Dziurla zachęca również do zapisywania się na trzydniową rewelacyjną wycieczkę do Lwowa, Ciemierzyniec, Danajowa i innych miejscowości na Ukrainie. Termin to 28-30 czerwca. Koszt to jedyne 380 zł za całość. Zapisy do 31 maja. Potrzebne są paszporty. Szczegółowe informacje są na plakatach i na Facebooku.

4.       Udanin, Piekary. Proszę młodzież o przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek.

5.   Sprzątanie kościoła: Udanin: Marek Burzmiński, Teresa Niżyńska, Urszula Gruba. Ofiara na kościół: Władysława Babula. Piekary: Barbara Hołodniuk. Bartoszówek: Bogumiła Dworak, Maria Łapczyńska, Barbara Waszczak.

Spowiedź wielkopostna w dekanacie Strzegom

Olszany 26 marzec godz. 8:30-9, 16-17

Jaroszów 27 marzec godz. 8-9, 17-18

Strzegom Najśw. Zbawiciel 3 kwiecień, godz. 8-9, 16:30-18

Stanowice 7 kwiecień godz. 15

Goczałków 9 kwiecień godz. 8-9, 16-17

Ujazd G. 10 kwiecień godz. 8-9, 16:30-18

Konary 11 kwiecień godz. 16-17

Strzegom Bazylika 13 kwiecień 8-9, 16.30-18

Piekary 13 kwiecień, godz. 11 – Lusina, Piekary (Bazylika), 11:30 - Udanin (Bazylika)

Uwaga godziny mogą ulec zmianie.