sobota,

1.       27 marca zmarł ks. kan. Andrzej Garnek, wieloletni proboszcz z lat 1971-2001. Zmarł dzień po 58 r. święceń kapłańskich, które przyjął 26 marca 1961 roku w katedrze wrocławskiej. Pogrzeb odbył się wczoraj. Mimo apelu w każdym kościele naszej parafii nie udało się zorganizować wspólnego wyjazdu na pogrzeb. 30 lat posługi kapłańskiej jest wystarczająco wielkim dobrem, aby Bogu dziękować za posługę duszpasterską ks. A. Garnka. Gdyby była wola od parafian, to proponuję odprawienie gregorianki (30 mszy za 30 lat posługi) za jego duszę jako dziękczynienie za jego pracę. Proszę dać mi znać w najbliższym czasie jaka jest decyzja parafian.

2.       Od czwartku do soboty będą trwały zapowiadane na początku WP rekolekcje. Plan wywieszony będzie w gablotce przed kościołem. Nauki będą do południa i po południu, aby każdy miał okazję w nich uczestniczyć. Proszę zmobilizować rodziny a szczególnie dzieci i młodzież.

3.       Spowiedź wielkopostna odbędzie się 13 kwietnia w sobotę od godz. 11 w Lusinie i Piekarach i 11:30 w Udaninie. Proszę panie o przygotowanie posiłku dla księży na plebanii.

4.       Z racji rekolekcji w tym tygodniu chorych nie odwiedzę, lecz dopiero po następnej niedzieli w czwartek i piątek.

5.       Lusina. Dziękuję Radzie Parafialnej oraz wszystkim osobom, które włączyły się do wczorajszej akcji sprzątania i nasadzenia drzewek na cmentarzu. Posadzone i podlane zostały 104 młode drzewka iglaste typu tuja szmaragd i świerk. Zaprawiono specjalna grzybnią ekologiczną PG Poszwald pnie po ściętych drzewach żeby rozłożyły się w sposób szybki ale ekologiczny. Pograbiono częściowo zalegające jeszcze liście. Szkoda, że do tych wszystkich prac włączyło się tylko 10 osób. Ponadto ktoś robi bałagan i składa śmieci za ogrodzeniem cmentarza od strony pól. Są to jakieś korzenie, szmaty i inne. Proszę właścicieli gruntów przylegających do cmentarza o usunięcie tego bałaganu.

6.       Sprzątanie kościoła: Udanin: Alina Sekuła, Aneta Pszczoła, Małgorzata Golec. Piekary: Jan Hołodniuk. Bartoszówek: Julia Krzan, Teodozja Kutaj, Danuta Drożdż. Ofiara na kościół: Maria Gniecka.