Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
550

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

 

1. Komunikat Biskupa Świdnickiego. Drodzy diecezjanie, w ramach obchodów 15. rocznicy istnienia naszej diecezji w dniach 13 i 14 czerwca br. odbędzie się w Świdnicy i Wałbrzychu 383. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Nasza diecezja po raz pierwszy w historii będzie gościć u siebie wszystkich Pasterzy Kościoła w naszej Ojczyźnie. Ze względu na rangę tego wydarzenia, a także jego znaczenie, we wciąż początkowych dziejach naszej diecezji zapraszam wszystkich diecezjan wraz z duszpasterzami do udziału w Mszy Św. w Świdnicy i Wałbrzychu z udziałem całego polskiego Episkopatu. W Świdnicy, 13 VI, w czwartek, o godz. 18.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Św. której przewodniczył będzie JE ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Natomiast 14 czerwca, w piątek, Mszy Św. o godz. 7.30 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu będzie przewodniczył JE ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Mam nadzieję, że obie celebry eucharystyczne zgromadzą nie tylko mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha, ale staną się okazją do modlitewnego spotkania przedstawicieli całej diecezji.  Niech obecność Księży Biskupów wśród nas i możliwość udziału we Mszy Św. będzie przez nas wykorzystaną okazją do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojczyzny. + Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

 

 

 

2. Dzisiaj odbywa się coroczna zbiórka ofiar przed kościołem na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 

 

3. 8 czerwca w sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych. Dzisiaj należy dostarczyć PESEL. Wyjazd z Udanina o godz. 8:00 z parkingu gminnego, później w Piekarach i Lusinie. Proszę wziąć stroje pierwszokomunijne i być punktualnym.

 

 

 

4. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

 

 

 

5. Lusina. 8 czerwca w sobotę o godz.16:00 w świetlicy wiejskiej w Lusinie, odbędzie się kolejny Dzień Rodziny oraz oficjalne otwarcie świetlicy. W programie min. wręczenie Medalu Odwaga dla Przyszłości ks. dr płk Józefa Zatora Przytockiego, wypowiedź okolicznościowa pt. „Korzenie mieszkańców Lusiny", występy i prezentacje artystyczne dzieci, pokaz iluzjonisty i zabawa z zespołem MEGAMIX.

 

 

 

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

- Rafał Nowosielski z Lusiny i Katarzyna Górna ze Strzegomia (1)

 

- Wojciech Oleksiewicz z Jędrzychowic i Paulina Małgorzata Majchrzak z Udanina

 

 

 

7. Sprzątanie kościoła: Udanin: Magdalena Horoszczak, Beata Szajda. Ofiara na kościół: Krystyna Wilk, Maria Szajda, Leokadia Kocielska. Bartoszówek: Agnieszka Sztandera, Regina Turczyk, Agnieszka Homiuk. Piekary: Joanna Puch.

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda