Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
342

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

 

1.Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do Niemczy na organizowane 8 IX br. dożynki wojewódzko-diecezjalne. Drodzy Diecezjanie, a zwłaszcza umiłowani rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, działkowicze. Tak dawniej jak i dziś dożynki są ważnym świętem nie tylko dla rolników, ale i dla wszystkich ludzi, gdyż przypominają nam, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb. Ponadto nikt z nas, niezależnie, gdzie mieszka i czym się na co dzień zajmuje, nie może zapomnieć, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo Polski, także jeśli chodzi o zapewnienie nam wszystkim żywności, jest ściśle związane z pracą rolnika. Uroczystości dożynkowe to nie tylko święto dziękczynienia Panu Bogu i ludziom, ale to także dobra okazja do refleksji i uświadomienia sobie, jak przemienny i różnorodny jest rytm życia: narodziny i śmierć, koniec zimy i nadejście wiosny, zasiew i zbieranie plonów. Tegoroczne nasze diecezjalne Święto Plonów będzie miało wyjątkową rangę. Dzięki otwartości Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, które wybrało należącą do terytorium naszej diecezji Niemczę, włączymy się w Dożynki Wojewódzkie. Nasze wspólne dziękczynienie i świętowanie, które przypadnie w niedzielę 8 IX br.  rozpocznie się o godz. 11.30 Mszą św. w miejscowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. W związku z tą nadzwyczajną okolicznością łączącą dożynki wojewódzkie z diecezjalnymi tym bardziej zapraszam Was wszystkich drodzy diecezjanie do licznego udziału w naszym wspólnym dziękczynieniu Panu Bogu za tegoroczne dary, które wydała ziemia i trud poniesiony przez ludzi dolnośląskiej wsi. Ponadto proszę by każdy dekanat naszej diecezji miał podczas dożynek swoją delegację wraz z wieńcem. Ufam, że staniemy razem w Niemczy do wspólnej modlitwy, by jako ludzie wiary i wdzięczni za plony pól, ogrodów, sadów powierzyć siebie i naszych rolników dobremu Bogu, który nie przestaje o nas się troszczyć. +Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

 

2.   Za tydzień I niedziela miesiąca września i zmiana tajemnic różańcowych.

 

3.   Ze względu na to, że nie udało się zebrać pełnej grupy na pierwszy termin wyjazdu, Radny RG Krzysztof Dziurla zaprasza na wyjazd tj. PIELGRZYMKO-WYCIECZKĘ do Gietrzwałdu na Warmii do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. WYJAZD Z LUSINY 21 września 2019 r. (sobota) o godz. 200; KOSZT - 130 zł. Zapisywać się można do 15 września.

 

4.   Udanin. Rozliczenie finansowe za miesiąc lipiec.

 

5.   Lusina. 14 września 2019 r.  na budynku świetlicy wiejskiej w Lusinie zostanie uroczyście odsłonięta Tablica Pamiątkowa poświęcona Arcybiskupowi Metropolicie Lwowskiemu Grzegorzowi z Sanoka, wielkiemu kapłanowi, uczonemu, rycerzowi i poecie żyjącemu w XV wieku. Dlaczego akurat Grzegorzowi z Sanoka zostanie tak mocno wyróżniony w Lusinie? Przede wszystkim, że miał wpływ na powstanie min. Ciemierzyniec w 1389 roku. Zatem w tym roku przypada 630 lecie rodzin lusińskich z tamtych miejscowości na wschodzie. Dzisiejsze rodziny lusińskie mają do kogo nawiązywać i mieć poczucie swojej dobrej tradycji. Bądźmy wszyscy rzazem na uroczystości odsłonięcia tej pięknej tablicy pamiątkowej.

 

6.   Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

3. Arkadiusz Daniel Jurek z Udanina i Alicja Szajda z Udanina.

 

2. Stanisław Sykała i Ewa Janina Wierzbicka z Lusiny.

 

      6. Sprzątanie kościoła: Piekary: Marta Norkiewicz. Udanin: Barbara Janiczek, Krystyna Nowek, Grażyna Piwowarska. Lusina: Rodzina przyszłych Nowożeńców.

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda