1.  Dzisiaj adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

2.  Uroczysta msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się jutro w kościele w Udaninie o godz. 8:15. Zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale rodziny, rodziców, dziadków na modlitwę o bł. Boże za swoje dzieci.

3.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi. Szczególnie zachęcam do praktykowania przez 9 I piątków, czyli przyjęcia Komunii św. w intencji wynagradzającej. Swój apel szczególnie kieruję do dzieci i młodzieży.

4.  Zapisy dzieci do I Komunii św. z klasy trzeciej odbywać się będą w tym tygodniu, codziennie po mszy św. popołudniowej o 17:30. Rodzice przychodzą z dzieckiem. Przypominam, że zapisy kandydatów z kl. szóstych przygotowujących do sakramentu bierzmowania odbywają się w tym samym czasie.

5.  O wychowanie chrześcijańskie dzieci rodzice winni dbać od momentu chrztu a nie tylko w czasie przygotowywania do I Komunii czy bierzmowania. Obserwuje się od wielu lat niechrześcijańską postawę praktykowania tylko wtedy, kiedy dziecko ma przyjąć sakrament i później dalej jest nieobecne. Dlatego informuję, że msze św. w kościele w Udaninie o godz. 12:00 będą mszami z kazaniem dla dzieci i młodzieży. Szczególnie zapraszam dzieci, które nie przygotowują się do żadnych sakramentów począwszy od przedszkola, zerówki. Pamiętajmy, że wychowanie chrześcijańskie rodziców trwa przez całe życie wobec swoich dzieci, tylko z wiekiem przybiera ono różne formy i intensywność.

6.  Za tydzień w niedzielę o godz. 12:00 odpust w Lusinie. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków podczas procesji.

7.   Zapowiedzi przedmałżeńskie: 3. Stanisław Sykała i Ewa Janina Wierzbicka z Lusiny.

8.  Sprzątanie kościoła: Piekary: Artur Szubert. Udanin: Krystyna Frącz, Justyna Olkiewicz-Sobczak, Adam Kostecki. Ofiara na kościół: Jadwiga Rosa. Lusina: Jadwiga i Marta Bryning, Elżbieta Janisiów. Ofiara na kościół – Jarosław Bryning, Irena Bratkowska.