1.  Do czwartku w kościołach odmawiany jest różaniec. W I piątek miesiąca przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Spowiedź będzie bezpośrednio przed mszą św.

2.  Lusina. Dziękuję Ognisku Misyjnemu za zorganizowanie i przeprowadzenie tydzień temu zbiórki na rzecz misji. Zebrano 863 zł i przekazano na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3.  Lusina. Informuję, że będzie dodatkowy wywóz śmieci z cmentarza za okres przed i po Wszystkich Świętych. Wiemy, że koszt wywozu śmieci zdrożał o 50%. Jak co roku będzie zbiórka pieniędzy na ten cel dziś po mszy św. do puszki i 1 listopada przy cmentarzu. Podobno za rok prognozowany jest tańszy koszt wywozu śmieci dla cmentarzy. Udało się pozyskać środki zewnętrzne na planowane prace przy kościele w Lusinie. Wniosek składany był do LGD w Udaninie i uzyskał wysoką lokatę w rankingu wniosków, a tym samym akceptację i otrzymanie dofinansowania w wysokości 50.000 zł . Te środki w rozliczeniu z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu będzie można wydatkować w nowym roku 2020. Wiosną trzeba będzie rozpocząć prace remontowe, a wcześniej załatwienie wszelkich formalności dokumentacyjnych. Jeszcze w tym roku złożony będzie wniosek na realizację zadań związanych z wymiana instalacji elektrycznej w kwocie ok. 20.000 zł.

4.  Do parafii wpłynęło pismo z Sądu Rejonowego w Jaworze z próbą żądania zapłaty 50.000 zł właścicielowi pola, na którym jest cmentarz w Piekarach za bezumowne korzystanie z cmentarza przez okres od 27.07.2016 roku. W związku z tym proszę o zebranie Rady Parafialnej w tej sprawie w środę o godz. 18:00 na plebanii. Do momentu wyjaśnienia sprawy na drodze sądowej posługa duszpasterska na cmentarzu jest wstrzymana, aby nie generować kolejnych wysokich kosztów dla parafii. O tej przykrej sprawie została powiadomiona Kuria w Świdnicy. W Uroczystość Wszystkich Świętych modlitwy za zmarłych w Piekarach będą jedynie na cmentarzu parafialnym przy kościele.

5.  Chorych odwiedzę w Lusinie i Bartoszówku w czwartek a w Piekarach i Udaninie w sobotę od godz. 10:00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

6.  Są jeszcze dostępne do pobrania kartki na wypominki. Przypominam o corocznych opłatach za groby (cmentarz w Lusinie i Udaninie).

7.  Sprzątanie kościoła: Piekary: Aneta Sypko. Udanin: Janina i Iwona Kruk, Weronika Wereszczyńska. Lusina: Urszula Młynarczyk, Magdalena Rasała, Anna Żoch. Ofiara na kościół: Bożena Babiarz.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny