1.            Odezwa Biskupa Świdnickiego w związku ze zbiórką na rzecz Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana. Drodzy Diecezjanie, w Świdnicy, w 2006 r. swoją działalność rozpoczęła Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej. Na chwilę obecną w szkole, dbającej o integralny rozwój uczniów i realizującej wyjątkowy program wychowawczy oparty o chrześcijańskie zasady etyczne, uczy się 90 uczniów i zatrudnionych jest 17 nauczycieli posiadających wysokie kwalifikacje i kompetencje.  Nauka w szkole jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci bez względu na miejsce zamieszkania i wyznania. Mając świadomość znaczenia dla przyszłości naszej diecezji i Ojczyzny właściwie ukierunkowanego procesu edukacyjnego młodego pokolenia, respektującego ewangeliczne normy i postawy, zwracam się do wszystkich Diecezjan z prośbą o jednorazowe finansowe wsparcie tej wyjątkowej i potrzebnej placówki dydaktycznej na terenie diecezji. Ufam, że ofiary złożone do puszek we wszystkich kościołach diecezji, w niedzielę 17 XI pomogą szkole prowadzonej przez Caritas dynamicznie rozwijać swą działalność i przyczynią się do jeszcze lepszej jakości kształcenia i wychowywania młodego pokolenia. Wszystkim dobrodziejom szkoły i jak również jej uczniom oraz gronu pedagogicznemu udzielam pasterskiego błogosławieństwa i polecam Matce Bożej, Stolicy Mądrości. + Ignacy Dec Biskup Świdnicki

2.            Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka na ten cel do puszki przed kościołem.

3.            Jutro uroczysta msza św. w kościele o godz. 12:00 w Udaninie za Ojczyznę zamówiona przez Gminę.

4.            Spotkanie kandydatów do bierzmowania 17 listopada po mszy św. o godz. 12:00 w kościele w Udaninie.

5.            Udanin. Powrócił obraz św. Jana Pawła II po konserwacji. Została nałożona na obraz ostatnia warstwa werniks, która utrwala obraz i ochrania przed warunkami atmosferycznymi.

6.            Lusina. W dniu Wszystkich Świętych podawałem wykaz osób, które złożyły ofiary pieniężne na pasyjkę przy nowym krzyżu na cmentarzu. Sporo osób przyczyniło się do tego dzieła i dzisiaj podaję kolejne osoby, którym należą się podziękowania: Szajda Stanisława i Piotr, Szmuc Helena, Ciarkowska Patrycja i Piotr, Podsiedlik Agata, Pyrdziak Leszek, Mazur Andrzej, Głąb Krystyna, Broszko Krystyna, Wyrzychowska Teresa, Kopeć Czesława, Pawlus Ewa, Zator Maria, Nowosielska Krystyna, Niejadlik Julita, Żoch Marek, Wojciech i Edward, Korgul Barbara, Lila i Adam Staworowscy. Ze względu na to, że środków zostało zebranych więcej niż koszt zakupu pasyjki, to za resztę zamówiona została gablotka ogłoszeniowa na bramę cmentarza. Będą w niej zamieszczane niezbędne informacje. W imieniu organizatorów ponownie informuję, że 17 listopada 2019 r. (niedziela) o godz.1200 nastąpi otwarcie budowy Ściany Pamięci w świetlicy wiejskiej w Lusinie. Na tym spotkaniu będzie omawiany temat wyjazdu wspólnego z Telewizją Wrocław na Ukrainę do Ciemierzyniec w dniach 13-15 grudnia. Udział we mszy św. zapowiedziała delegacja z Wrocławia z Prezesem Towarzystwa Regionalnego prof. Stefanem Bednarkiem.

7.            Sprzątanie kościoła: Piekary: Wanda Strzelecka. Udanin: Kamila Kliś, Teresa Lipińska, Wanda Jakubowska. Lusina: Patrycja i Dorota Ciarkowska, Teresa Bator. Ofiara na kościół: Szmuc Helena.