1.            Drodzy Diecezjanie, od lat, w ostatnią niedzielę stycznia jako wspólnota diecezjalna wspieramy naszymi ofiarami utrzymanie świdnickiej katedry. Składane ofiary dają możliwość prowadzenia działań związanych z wyposażeniem oraz remontowaniem pierwszego spośród kościołów w diecezji. Dzięki przyznanej ostatnio dotacji z programów europejskich rozpoczęła się na początku stycznia br. konserwacja i rewitalizacja barkowego wnętrza gotyckiej katedry świdnickiej.  Ten największy w najnowszej historii remont świątyni zajmie kilka lat i jest związany z trudnymi działaniami konserwatorskimi, które wyraźnie ograniczą dostępność katedry.

Drodzy Diecezjanie, zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji rozpoczętego dzieła remontu kościoła katedralnego, nazywanego Matką wszystkich kościołów diecezji a także proszę Was o materialne wsparcie remontu, który poza przyznaną dotacją wiąże się także ze znacznym tzw. wkładem własnym. Za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę (26 stycznia) na tacę wyrażam z serca płynące podziękowanie wyrażone staropolskim „Bóg zapłać”. Całą wspólnotę diecezjalną polecam wstawiennictwu św. Stanisława, patrona diecezji i katedry a także opiece Matki Bożej Świdnickiej zapewniając o swojej modlitwie, którą szczególnie zanoszę w każdy wtorek przed Jej wizerunkiem czczonym w naszej katedrze. +  Ignacy Dec, Biskup Świdnicki.

2.            Spotkanie kandydatów do bierzmowania za tydzień w kościele w Udaninie.

3.            Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przygotowali Opłatek a szczególnie członkom Akcji Katolickiej. Zachęcam do zapisywania się do AK, która działa duszpastersko w naszej parafii.

4.            Udanin. Sprawozdanie.

5.            Sprzątanie kościoła: Udanin: Dorota Malinowska, Grażyna Sterniczuk, Danuta Kobylarz. Ofiara na kościół: Maria Krasnopolska, Marek Marianna, Balbina Kobylarz. Piekary: Patrycja Mierzwiak. Lusina: Barbara Broszko, Iwona Ługowska, Alina Winiarska. Ofiara na kościół: Leokadia Wierzbicka, Krystyna i Roman Broszko, Roman Żrałko.