środa,
17 kwietnia 2024

1.            Zapowiadana tydzień temu zbiórka na tacę przeznaczona jest na potrzeby remontowe katedry w Świdnicy.

2.            Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania po mszy św. o godz. 12:00 w Udaninie.

1.            Udanin. W Liście św. Pawła do Filipian czytamy: Dlatego Bóg Go wywyższył i obdarzył Go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych, i aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem na chwałę Boga Ojca (Flp 2) . Zostały na nowo zamontowane balaski przed ołtarzem w celu godnego przystępowania do komunii św. Należy przypomnieć, że najbardziej godna postawa przed Bogiem podczas przyjmowania Komunii św. jest w postawie klęczącej ze złożonymi rękami. Tak jak po raz pierwszy przed laty przyjęliśmy I Komunię św. tak winno się cały czas przystępować do Komunii św. Dlatego zachęcam wszystkich parafian do postawy klęczącej w momencie przyjmowania Komunii św. Przypominam, że po przyjęciu Eucharystii nie żegnamy się, ale wstajemy i odchodzimy. Aby zachować porządek do Komunii św. podchodzimy środkiem kościoła a po przyjęciu rozchodzimy się na boki. Osoby niepełnosprawne mogą przyjąć Komunię św. w postawie stojącej jak było dotychczas w miejscu, gdzie nie ma balasek na środku.

2.            Sprzątanie kościoła: Udanin: Halina Mołoń, Bogumiła Grobelna, Anna Szajda. Ofiara na kościół: Czesława Sielska, Bogdan Gałka, Irena Suszyło, Kazimiera Grobelna. Piekary: Ewa Mierzwiak. Lusina: Dorota Skoczek, Lucyna Czerwińska, Monika Ziaja. Ofiara na kościół: Anna Winiarska, Łukasz, Rafał i Dawid Hawro.

Środa, III Tydzień Wielkanocny