wtorek,

1.            W środę rozpoczniemy Wielki Post od posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia a w przyszłą niedzielę rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego, Świdnickiej Kurii Biskupiej. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Proszę o zorganizowanie sobie czasu wolnego i skorzystanie z nauk rekolekcyjnych. Proszę dorosłych o zmotywowanie dzieci i młodzież szczególnie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Plan rekolekcji będzie wywieszony w gablotce. Proszę, aby Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP odśpiewać po mszy św. (oprócz mszy św. o godz. 8:00).

2.            Zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w drugą niedzielę marca.

3.            Proszę o zorganizowanie kolejnej zbiórki na elewację kościoła Wiesława Kaczmarka, Michała Fedorczaka oraz innych chętnych do pomocy. Przy tej okazji dziękuję im za dotychczasowy, niełatwy trud zbierania ofiar, gdzie spotykają się z agresją i nienawiścią ludzi do Kościoła.

4.            Udanin, Lusina. W czasie Wielkiego Postu podczas nabożeństw Drogi krzyżowej będzie zbierana ofiara pieniężna na zakup dużego krzyża adoracyjnego podczas Triduum Paschalnego, gdyż takiego nie ma w kościele a ten używany co roku jest jedynie krzyżem ściennym.

5.            W czasie WP będzie organizowana zbiórka zużytych świec, które zalegają w domach. Proszę do zakrystii przynosić wszelkiego rodzaju świece, różnej wielkości i koloru, gdyż zostaną one oddane do skupu i za nie zostanie zakupiona świeca paschalna.

6.            Lusina. Ponowienie ogłoszenia. Radny Krzysztof Dziurla zaprasza do udziału w wycieczko-pielgrzymce do Lwowa. Wyjazd 30 kwietnia o 1.00 i powrót 3 maja. Zwiedzanie Lwowa, pobyt też w Kalwarii Pacławskiej. Koszt 600 zł. Zapisy do końca lutego. Szczegóły na plakatach i na Facebooku. Kolejne planowane wyjazdy w terminie jesiennym to Wilno i Zakopane. Można już wstępnie zgłaszać chęć udziału w tych wycieczkach.

7.            Sprzątanie kościoła: Udanin: Agata Piwowarska, Anna Chohura, Beata Stradowska. Ofiara na kościół: Krzysztof Kaczmarek. Piekary: Krystyna Kmiecik. Bartoszówek: Lucyna Woch, Teresa Misek, Anna Grzywna.