Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
469

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk

            1.            KOMUNIKAT do duchowieństwa i wiernych diecezji świdnickiej. Uprzejmie informuję, że Ojciec Święty Franciszek w odpowiedzi na mój list z dnia 3 lipca 2019 r. przyjął w dniu 31 marca 2020 r. moją rezygnację z urzędu biskupa świdnickiego i mianował biskupem świdnickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Równocześnie informuję, że zlecił mi posługę biskupią w charakterze Administratora Apostolskiego Diecezji Świdnickiej do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez mojego następcę. Polecam osobę nowego biskupa świdnickiego modlitwom duchowieństwa i wiernych. + Ignacy Dec, Administrator Apostolski Diecezji Świdnickiej

            2.            Z racji licznych zakazów i ograniczeń spowodowanych wystąpieniem epidemii, wizytacja kanoniczna została odwołana. Kolejny termin będzie podany po ustaniu ograniczeń.

            3.            Podczas nabożeństw liturgicznych proszę zachować wprowadzone w marcu zasady bezpieczeństwa.

            4.            Poświęcenia pokarmów nie będzie. Na stronie internetowej oraz w zakrystii są do pobrania obrzędy Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w niedzielę zmartwychwstania pańskiego.

            5.            Proszę o odebranie i przekazanie egzemplarzy czasopisma „Różaniec”.

            6.            Sprzątanie kościoła: Udanin: Danuta Pławecka, Elżbieta i Katarzyna Sztymer. Piekary: Grażyna Ślusarz, Renata Sas, Elżbieta i Adela Drohomirecka, Joanna Walczak.

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sonda